RSS feed for Warren

Warren has logged 98 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry