Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stay Close

Stay Close

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Dry

The Dry

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Slaxx

Slaxx

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Monster from Green Hell

Monster from Green Hell

1957
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The 2nd

The 2nd

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Red Planet

Red Planet

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Furies

The Furies

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dream House

Dream House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belgravia

Belgravia

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
Read the review Edit this entry  
08
Tara Road

Tara Road

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Landing Up

Landing Up

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
Read the review Edit this entry  
14
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Ogre

Ogre

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Inside

Inside

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Royal Babylon: The Criminal Record of the British Monarchy

Royal Babylon: The Criminal Record of the British Monarchy

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry