RSS feed for gita

gita has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
Edit this entry  
28
Jaime

Jaime

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nine Months

Nine Months

1995
×
Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Juror

The Juror

1996
×
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry