Sort by
  • Madame Web

    ★★

  • Wonka

    ★★★★

  • The Color Purple

  • Pedro Had a Horse

  • Wish

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • The Trap

    ★★★

  • There’s Still Tomorrow

    ★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Battle

    ★★★★

  • The Creator

    ★★★

  • Era Uma Noite de São João

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Nosso Sonho

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Woman of...

    ★★

  • Dumb Money

    ★★★½

  • Toll

    ★★★★

  • Fossilization

  • Eu nunca contei a ninguém

  • Heart of the Hinterlands

  • Céu

  • Paradise Is Burning

    ★★★★

  • Reptile

    ★★½

  • Origin

  • Moventes

  • Priscilla

    ★★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Rustin

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • El Conde

    ★★½

  • Cabana

  • Pulmão de Pedra

  • Lapse

  • Talks Overnight

    ★★★

  • Aunt Virginia

    ★★★★

  • Excursion

    ★★★

  • Sweet Dreams

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Iron Mask

    ★★★

  • The Girls Are Alright

    ★★★★

  • The Editing of the Brazilian Northeast

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Jussara

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Elemental

    ★★½

  • The Taste of Things

    ★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Mambar Pierrette

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★

  • It's Raining in the House

    ★★★½

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★