Isabel has logged 343 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1933
×
★★★½
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ninjas

Ninjas

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Doppelgänger

Doppelgänger

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Little Cotton Girl

The Little Cotton Girl

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Carne

Carne

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Ninjas

Ninjas

2011
×
★★
Edit this entry  
23
The Little Cotton Girl

The Little Cotton Girl

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fernando

Fernando

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
Song of the South

Song of the South

1946
×
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Doppelgänger

Doppelgänger

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Guará

Guará

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Mabel's Strange Predicament

Mabel's Strange Predicament

1914
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pierrette's Escapades

Pierrette's Escapades

1900
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Félix Mayol Performs

Félix Mayol Performs "White Lilacs"

1905
×
★★★
Edit this entry  
02
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mabel's Busy Day

Mabel's Busy Day

1914
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mabel's Blunder

Mabel's Blunder

1914
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mabel's Strange Predicament

Mabel's Strange Predicament

1914
×
★★★★
Edit this entry