Isabel has logged 408 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tower

Tower

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
07
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
As Meninas

As Meninas

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Edit this entry  
23
Larisa

Larisa

1980
×
★★★★
Edit this entry  
23
You and Me

You and Me

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Wings

Wings

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Living Water

Living Water

1957
×
★★★
Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Miss Fisher and the Crypt of Tears

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Suitable Boy

A Suitable Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
City Hall

City Hall

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Glauber, Claro

Glauber, Claro

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Memory House

Memory House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Delights

The Book of Delights

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Khartoum Offside

Khartoum Offside

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Murmur

Murmur

2019
×
★★★½
Edit this entry