• The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Canvas

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Narcissus Off Duty

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Sergio

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★