RSS feed for Khaled

Khaled has watched 55 thrillers.

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The House That Jack Built

  • Life

    ★★★½

  • Anthropoid

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Colonia

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★

  • No Escape

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • World War Z

    ★★★½

  • Hummingbird

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★★★

  • The Impossible

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Grey

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Cell 211

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • I Am Legend

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • The Lives of Others

    ★★★★★

  • Mystic River

    ★★★

  • Memories of Murder

    ★★★½

  • The Others

    ★★★

  • Space Cowboys

    ★★★★

  • Donnie Brasco

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Alive

    ★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★★★