• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Allen v. Farrow

  • The Empty Man

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Sator

    ★★½

  • Holy Trinity

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Kid

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Bleed American

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Polar

  • Serenity

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The Mule

  • Bumblebee

    ★★½

  • Life-Size 2

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★½