• Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Old Kids

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Windermere Children

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • About Endlessness

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★½

  • Mr. Jones

    ★★★

  • The Report

    ★★★★