Sort by

Ben has logged 325 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Brake

Brake

×
Read the review Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
03
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry