Sort by

Ben has logged 398 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Easy Money

Easy Money

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
03
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry