Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
This Is It

This Is It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dadnapped

Dadnapped

2009
×
★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brink!

Brink!

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry