Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • X

    ★★★★★

  • Marry Me

  • Fresh

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Separation

    ½

  • Death to 2020

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Grudge

  • Cats

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★★

  • Trick

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Fisherman's Friends

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Polar

    ★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Louis Theroux: Altered States

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½