Sort by

Izzie has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attraction

Attraction

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Behind Convent Walls

Behind Convent Walls

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Girl

Once Upon a Girl

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Read the review Edit this entry