Sort by

evan has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Novitiate

Novitiate

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love in 3-D

Love in 3-D

1973
×
Read the review Edit this entry  
14
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry