Sort by

evan has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Splice

Splice

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

The Little Girl Who Was Too Fond of Matches

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caniba

Caniba

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beast

Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princesita

Princesita

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry