• The Green Knight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Louis Theroux: Altered States

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Grandmother's Gold

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½