Izzi has logged 29 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry