RSS feed for WhoHimIs
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry