jude has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer: A Journal of Murder

Killer: A Journal of Murder

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Married to It

Married to It

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry