jenna has logged 106 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
K-12

K-12

2019
×
★★
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★
Edit this entry  
03
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
12
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry