j__guerrero has logged 70 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doppelganger

Doppelganger

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Object

Love Object

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry