• Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Layover

    ★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Book of Henry

    ★★★

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Baywatch

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Power Rangers

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • Get Out

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Why Him?

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Collateral Beauty

    ★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Inferno

  • The Accountant

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Magnificent Seven