Sort by
  • Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

    ★★★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Dream Scenario

  • Priscilla

  • The Killer

  • The Royal Hotel

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

  • The Hiding Place

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • They Cloned Tyrone

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Elemental

  • Asteroid City

  • Anatomy of a Fall

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Star Wars: Visions – Aau's Song

    ★★★

  • Star Wars: Visions – The Pit

    ★★

  • Star Wars: Visions – The Bandits of Golak

    ★★½

  • Star Wars: Visions – The Spy Dancer

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – I Am Your Mother

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – Journey to the Dark Head

    ★★

  • Star Wars: Visions – In the Stars

    ★★½

  • Star Wars: Visions – Sith

    ★★½

  • Star Wars: Visions – Screecher's Reach

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Peter Pan & Wendy

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Air

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • 65

  • Jesus Revolution

  • Afire

  • BlackBerry

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Rye Lane

  • A Thousand and One

  • Flora and Son

  • Theater Camp

  • Past Lives

  • Infinity Pool

  • Fremont

    ★★★★

  • Detectorists Special

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Lost Love

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • No Bears

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★