Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Fremont

Fremont

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sister, Sister

Sister, Sister

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unknown Country

The Unknown Country

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Tori and Lokita

Tori and Lokita

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Choose Me

Choose Me

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hiding Place

The Hiding Place

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
All the Moons

All the Moons

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elemental

Elemental

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hello, Bookstore

Hello, Bookstore

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Past Lives

Past Lives

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Visions – Aau's Song

Star Wars: Visions – Aau's Song

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Visions – The Pit

Star Wars: Visions – The Pit

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Visions – The Bandits of Golak

Star Wars: Visions – The Bandits of Golak

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry