RSS feed for Jeffrey

Jeffrey has logged 15 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
November

November

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry