• The Devil All the Time

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • My Masterpiece

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • El Angel

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Seagull

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Every Day

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★