• Angèle

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Olaf Presents

  • Dave Chappelle: The Closer

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Pelé

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • First Date

    ★★★

  • Eight for Silver

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Stars Fell on Alabama

  • Long Toast

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Mainstream

    ★★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½