• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Kate

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Star Trek Beyond

  • The Shallows

  • Hell or High Water

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Midnight Special

    ★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

  • The Martian

  • Ant-Man

  • Terminator Genisys

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Interstellar

  • John Wick

  • The Imitation Game

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Edge of Tomorrow

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • Calvary

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Coherence

    ★★★★½

  • Under the Skin

  • Gravity