• The Eyes of Tammy Faye

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Richard Jewell

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Shoplifters

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • The Martian

  • Spotlight

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Sicario

  • Amy

    ★★★★★

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

  • Her

  • Gravity

  • Blackfish

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom