jacejuliano has logged 13 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry