Sort by

jacintagrated has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Camille Claudel

Camille Claudel

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen

The Queen

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Independence Day

Independence Day

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tall Guy

The Tall Guy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Vibes

Vibes

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Darkness

In Darkness

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Harvest

Alien: Harvest

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Alone

Alien: Alone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry