Sort by

Jack has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trafic

Trafic

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry