Sort by

Jack has logged 68 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
It

It

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ailey

Ailey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
7 Days

7 Days

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfgang

Wolfgang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
North by Current

North by Current

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Men

Wild Men

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Poser

Poser

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
As of Yet

As of Yet

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Larry Flynt for President

Larry Flynt for President

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brian Wilson: Long Promised Road

Brian Wilson: Long Promised Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roaring 20's

Roaring 20's

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
All These Sons

All These Sons

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Taken

Taken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Howard

Howard

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry