RSS feed for Jack McDermott
  • Arkansas

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Banker

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½