RSS feed for Jack McDermott

Jack McDermott has logged 39 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Damsel

Damsel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Edit this entry