Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vault

The Vault

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry