Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Summer

Our Summer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bathtub Wine

The Bathtub Wine

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lamb

Lamb

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry