• Obi-Wan Kenobi

  • Prehistoric Planet

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Jurassic World Dominion: Prologue

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

    ★½

  • Petrichor

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Pixie

    ★★★½

  • Running Naked

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Extraction

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Black Bear

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½