• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Mind, Explained

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • A Portrait of the Movie Analyst as a young Man: Wolfgang M. Schmitt

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Antoine Griezmann: The Making of a Legend

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Make Us Dream

    ★★★½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Being Mario Götze - Eine deutsche Fußballgeschichte

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Spinning Man

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • The Director and the Jedi

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Metalhead

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Avicii: True Stories

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Stahlfabrik

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★

  • Batman & Bill

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½