Sort by

Jack has logged 47 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
Edit this entry  
01
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
25
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
24
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
20
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

2020
×
Edit this entry  
02
Dolls

Dolls

1987
×
Edit this entry  
01
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Edit this entry  
15
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
Edit this entry  
15
Glitter

Glitter

2001
×
Edit this entry  
14
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
29
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Edit this entry  
21
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
05
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry  
02
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
Edit this entry  
01
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
Edit this entry  
26
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
Edit this entry  
15
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
15
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Edit this entry  
20
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Queen

The Queen

1968
×
Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry