RSS feed for Jack
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Times of Bill Cunningham

The Times of Bill Cunningham

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moebius

Moebius

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Love

First Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Remains

What Remains

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avane Srimannarayana

Avane Srimannarayana

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
PK

PK

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Come As You Are

Come As You Are

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry