RSS feed for Andy

Andy has logged 111 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Spirits in the Forest

Spirits in the Forest

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Anon

Anon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Book of Love

The Book of Love

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Close to the Horizon

Close to the Horizon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Shady

Shady

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tour de Force

Tour de Force

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Space Between The Lines

The Space Between The Lines

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Kleine Ziege, sturer Bock

Kleine Ziege, sturer Bock

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Red Spot

The Red Spot

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sir

Sir

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Look Away

Look Away

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Don't Grow Up

Don't Grow Up

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Another Me

Another Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Replicas

Replicas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Musical Chairs

Musical Chairs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cleo

Cleo

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Level 16

Level 16

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Traumfabrik

Traumfabrik

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry