Sort by

JackBentele has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Langoliers

The Langoliers

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of Nightmares

The Power of Nightmares

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry