Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
France

France

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Django

Django

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Land and Freedom

Land and Freedom

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bunny the Killer Thing

Bunny the Killer Thing

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read prior review Edit this entry