• Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Yes-People

  • Do Not Split

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Time

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Midway

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

  • White Eye

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • The Lion King

  • Daughter

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Memorable

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Feeling Through

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body