• Dune

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • High Life

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Disobedience

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★