Jack has logged 20 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Velocity

High Velocity

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hamburger: The Motion Picture

Hamburger: The Motion Picture

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

1913
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Doll House

The Big Doll House

1971
×
★★★½
Edit this entry