Jack has logged 420 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Blue Season

Blue Season

2013
×
★★
Edit this entry  
06
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
03
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry